Tentokrát jsem si pro vás připravila menší ohlédnutí za skvělým koncertem, který jsem navštívila 12. 12. v pražském klubu Fatal na Žižkově.
Rozhodnutí, že se na tento koncert vydám, padlo v poměrně krátkém čase a tak jsem bohužel neměla dostatek času na to, abych si naposlouchala první dvě kapely večera a to Ragnarock a The Kippers. Mým cílem byla jednoznačně trojice hudebníků Exit Empire, kteří se na hudební scéně objevili teprve letos a přišli s velmi kvalitní nahrávkou „Exit Empire“. Recenzi na album si můžete přečíst zde, nebo si můžete přečíst rozhovor zde.
Jejich hudba mě zaujala natolik, že jsem si jejich pražské vystoupení nemohla nechat ujít a chtěla bych se s vámi o své dojmy podělit.

Obě první kapely pro mě byly velmi milým překvapením. Ragnarock předvedli kvalitní hudbu, která se skvěle poslouchala. Texty byly nápadité a názvy jako například „Fraktura“ mne velmi pobavily. Zkrátka skvělý úvod do večera.

Druhá kapela The Kippers také ani trochu nezklamala a zaujala mě přítomnost saxofonu nebo čistých klavírních pasáží. S tvrdou muzikou tak šlo o velmi barvité vystoupení. Ani oni neopomenuli špetku humoru a koncert ukončili coverem na popovou („populární“) písničku „Nafrněná“. Musím se přiznat, že jakkoliv tenhle song bytostně nesnáším, v jejich podání šlo o super a zábavnou záležitost.

Nyní to bude vypadat, že se na věci neumím podívat kritickým okem, ale i kdybych se snažila sebevíc, důvod ke kritice Exit Empire bych nenašla. Odehráli celé své album a přidali i jeden bonus v podobě povedeného coveru na Linkin Park. Podium by si zasloužili ještě o notný kus větší a publikum mnohonásobněkrát početnější, kapela je ale teprve na samém začátku a velkých podií jistě brzy dosáhnou, díky profesionalitě, kterou předvedli ve všech svých ohledech. Nazvučení klubu bylo výborné, a tak jejich osobitý styl „post-hardcoru“ spolu s prvky elektra krásně vyzněl. Je velká škoda, že nemají více skladeb a že celý večer uplynul až příliš rychle.

Dohromady s komorním a příjemným prostředím klubu šlo o velmi příjemný a inspirativní večer naplněný kvalitní hudbou a skvělým výkonem účinkujících kapel, které mě všechny zaujaly natolik, že jistě zavítám i na jejich další koncerty.

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x