Píše se ostravské datum 14. 4. 2016 a já vyrážím do klubu Barrák na koncert. A o koho jde? MORGOTH, INCANTATION, DARKRISE, OMOPHAGIA a METHEDRAS.

Do klubu, kam dorážím přesně na 18:00, již čeká na otevření nemalá fronta fanoušků. Během krátkého čekání zjišťuji, že na koncertě bude velká účast v řadách polských fanoušků.

Po vstupu do klubu si objednávám pivo a vyčkávám na začátek první kapely, kterou je OMOPHAGIA. V klubu se tou dobou pohybuje mým odhadem okolo 80 lidí. OMOPHAGIA působí velmi energicky, leč jejich zvuk není úplně čitelný a asi by to šlo nazvučit lépe, ale i tak mě jejich koncert bavil.

Během pauzy, kdy se chystá METHEDRAS, si dávám pivo a pomalu se zaplňuje klub a můj skromný odhad je, že minimálně 50% návštěvníků dorazilo z Polska, ale Ostraváci téměř nikde (no jo, zklamali svou účastí). Už na začátku koncertu mi bylo jasné, že tihle Italové mě budou hodně, fakt hodně bavit. Energická a melodická kombinace death a thrash metalu byla libozvučná a jediná věc, která kazila dojem z koncertu, byla méně živelná odezva lidí, pochybujících se pod podiem. Koncert jsem si ale užil a koupil jsem si i triko kapely.

Před třetí kapelou DARKRISE už je klub téměř zaplněn, ale nějaké výrazné zastoupení z Ostravy se stále nedostavuje. Tentokrát mě kapela až tolik nezaujala, ale tím nechci nijak shazovat či dehonestovat výkon kapely, který byl hodně profesionální a i zvuk byl libový jako středně propečený steak s pepřovou omáčkou.

V pauze před INCANTATION si kupuji poslední pivo a pozoruji lidi v klubu. Mým odhadem je zde již přes 220 lidí. Další povedené vystoupení toho večera bylo zvukově i výkonem umělců vyvážené a myslím, že přítomní byli taky s výkonem spokojení.

Poslední pauza a už se blíží hlavní důvod, proč jsme se zde všichni sešli. Ano, mluvím o MORGOTH. Koncert probíhal velmi živelně, ze strany kapely již od začátku, ale opět jako celý večer mi chyběla lepší zpětná reakce od fanoušků, nicméně dostalo se jak na starší kousky, tak i na čerstvější kusy. Zvukově byl koncert nejvydařenější – nejlépe nazvučený. Často velmi melodický death metal na mě působil velkolepě. Rád bych MORGOTH viděl opět znovu, klidně i na nějakém větším koncertu či festivale.

A sumarizace celého večera? Ve zkratce – koncerty byly výživné a energické, organizačně vše klapalo jak technicky, tak i časově, lidí přišlo dost, jen chvílemi mi přišli ne úplně živelní.

Hodnocení večera? Za mě 90,5%.

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x