Dánská death/doom metalová modla Saturnus se stálostí sestavy příliš pyšnit nemůže, vždyť jediným zakládajícím členem v sestavě je zpěvák Thomas Jensen. Poměrně rychlá hráčská obměna je možná i jedním z faktorů vedoucím k nebývale krátké diskografii. Saturnus za dvacet pět let vydali pouhé čtyři dlouhohrající desky, včetně fenomenálních opusů „Saturn in Ascension“ a „Veronica Decides to Die“.

V posledních dnech proběhlo v řadách Saturnus k otřesu, který kapelu přiměl zrušit naplánované koncerty. V prvním příspěvku na facebookovém profilu nejprve kapela oznámila, že kytarista Rune Stiassny není schopen dostát své úlohy hlavního skladatele kapely, kdy ani po osmi letech od poslední desky není nové album připravené k nahrávání, a byl tedy z kapely odejit. Současně kapela oznámila, že svůj odchod na vlastní žádost plánuje i druhý kytarista Martin Steene. V současné době se tedy sestava zúžila na tři členy a kapela hledá náhradu za odchozí členy.

O dva dny později pak Brian, Thomas a Henrik, tedy torzo Saturnus, upřesnilo, že Rune onemocněl, což ho vedlo k oznámení, že nedokáže nadále skloubit rodinné a kapelní povinnosti a kapelu tedy opouští. Vyloučil i možnost odehrát koncerty nasmlouvané na první polovinu listopadu, kapela tedy neměla jinou možnost než dlouho očekávaná vystoupení zrušit.

Celé oznámení si můžete přečíst na FB kapely.

Foto: Facebook

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x