Na začátku všeho bylo na začátku roku 2015 společné jamování. Ex-členové kapely Insane (Pája Jureček, Václav Pustějovský a Marek Mayky Olšovský) chtěli dát svým hudebním myšlenkám život, a tak k sobě přibrali mladého kytaristu Honzu Válka. Rytmická sekce by byla, ale s hledáním zpěváka to bylo horší, aby nakonec všechny trable pomohl vyřešit Radan Kostovský (ex tartarO:s).

Těchto pět muzikantů stojí za kapelou Scars of the Insane, kterým na konci října vyšlo CD „Searching for the dead sun. Kapela je označována škatulkou alternative metal, ale v její hudbě se toho ukrývá daleko víc. Už úvodní „Searching for (the) light“ otevře bránu do světa pestrých kytarových riffů a melodií, kde jsou změny tempa zcela běžnou věcí. Přesné bicí Pavla Jurečka tuhle artilerii kočírují jak kočí splašené koně. Zpěv Radana Kostovského mi dal zprvu zabrat, ale postupně jsem se do jeho vokálů dostával, a přestože může působit trochu jakoby v pozadí, jeho hlasová variabilita vše maže. Sofistikovaná forma screamu anebo až čistý vokál mu nedělají žádné problémy. V jeho hlase je víc než slušný potenciál, ze kterého můžou Scars of the Insane hodně těžit. Ale to samé platí i o hudbě. Je zábavné poslouchat kytary, jež mezi sebou svádí bitvu o to, která na sebe upoutá větší pozornost. Jen se zaposlouchejte do „All Things You’ve Done Wrong“. Jednoznačný vítěz na albu. Samotné album je, co se týče nějakého škatulkování, obtížně zařaditelné, osobně se přikláním k metalcoru s kapkou nu-metalu? Na to se asi budeme muset zeptat přímo kapely. I tak se na něm najde úlet, který však do celku zapadá. Instrumentálka „Enter Darkness“ v sobě má, kromě řízné metalové nálože, i drum’n’base pasáž. Za odvahu palec nahoru a hore oba palce za „Searching for the dead sun“.

Pokud jste fanoušky moderního metalu, Scars of the Insane by vás mohli zaujmout. Nespoutanost, tvrdost, promyšlenost, alternativu – tohle vše vám pánové z opavského regionu naservírují na svém debutu, který nahráli v home studiu baskytaristy Václava Pustějovského. O vydání díla se postaral magazín Pařát.

Foto:facebook.com/SCARS-of-the-Insane

Scars of the Insane - Searching fot the Dead Sun

8.1

Písně

8.0/10

Originalita

8.0/10

Produkce

7.0/10

Zpěv

9.0/10

Instrumentální složka

8.5/10

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x