Jak již bylo řečeno dříve, italská post black/sludge metalová Sedna se vrací na scénu poté, co kapelu zasáhly personální problémy. Prvně se odporoučel bubeník Mattia Zoffoli, což zastavilo fungování kapely na delší čas. Dlouhé ticho prolomilo až oznámení bubeníka nového – Lucy Tebaldiho. S oznámením prací na nástupci tři roky staré nahrávky „Eterno“ ale odešla i vokalistka a baskytaristka Elyza Baphomet. Oba odešedší členové byli v řadách Sedna od jejího založení v roce 2009. 

Další a poslední vesmírná cesta

Novými členy tedy jsou: Luca Tebaldi (bicí), Manuel Zanotti (basa, vokály) a Fabion Dautaj (kytara), který nahradil Erica Castiglia. Ten z řad Sedna odešel už v roce 2012. Nová deska „The Man Behind the Sun” vychází 13. září pod křídly Spikerot Records. Má jít o zhruba půlhodinový opus, který se noří do hloubek black metalu, post rocku a doomu se sludge chladem ve zvuku. O nahrávání a mix se postaral Enrico Baraldi (Ornaments), mastering si vzal na starost Lorenzo Stecconi (Lento, Ufomammut). Ten je na albu zodpovědný i za některé kytarové party a syntezátory. 

Další, kdo se na desce podílel, byl Benjamin Guerry (The Great Old Ones), který přispěl svými vokály hned na několika místech desky. Temný obal vytvořil Samuele Innocenti z italského uskupení O. Kapela je tedy připravena vydat se, podle slov frontmana Alexe Crisafulliho, na poslední cestu do vesmíru, než se Sedna ponoří do nových galaxií. Nejspíše to znamená zrod něčeho nového. Můžeme jen hádat, jakou budoucnost italská formace plánuje. 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x