Odcizení, úzkost, smrt… The Corona Lantern se po pěti letech hlásí s novým materiálem, který opět otevírá temné stránky lidského života. Deska s názvem Certa Omnibus Hora vyjde koncem listopadu u pražských MetalGate.

Hudebně se jedná o barevnější a výpravnější materiál, není tak jednolitý jako v případě prvního alba Consuming The Tempest. Oproti minulosti jsme se odvážili prozkoumávat o poznání více metalových subžánrů,“ popisuje zpěvačka Daniela Dahlien Neumanová a dodává, že i přes výše zmíněné nahrávka drží pohromadě, přičemž jednotícím prvkem je především naléhavá atmosféra.

Album nabídne šest skladeb. Zajímavý přesah mají jejich názvy, které tvoří jednotlivé řádky básně. „Autorem myšlenky je náš kytarista Igor Krakhmalev. Já se pak postarala o to, aby to dávalo smysl a znělo to dobře, což byla celkem fuška, protože některé skladby už byly hotové. Názvy se tedy musely trochu modifikovat,“ dodává Dahlien, která na textech pracovala od konce loňského roku, byť první slova vznikla již na přelomu let 2017/2018.

Album bylo pořízeno ve studiu The Barn pod taktovkou producenta Dana Frimla. Natáčet se mělo již letos v dubnu, ale plány zhatila první vlna koronaviru. „Což ale ve finále nebylo na škodu, protože jsme mohli nechat materiál trochu uzrát. Zároveň jsme v mezičase stihli napsat ještě jednu skladbu, o kterou jsme tracklist desky rozšířili,“ říká Dahlien.

The Corona Lantern před pěti lety způsobili rozruch na domácí doom-metalové scéně debutem Consuming The Tempest. Album s hutnou atmosférou mělo u posluchačů i kritiků velmi pozitivní odezvu. Novinka Certa Omnibus Hora (v překladu Jistá nám všem hodina) je tak bezesporu očekávanou událostí.

YT studio report:

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x