Phil Demmel, ex-kytarista Machine Head, zažívá neobyčejné časy. Po patnácti letech opustil řady Machine Head (spolu s bubeníkem McClainem a basákem MacEachernem oznámili odchod už koncem září, rozhodli se však dokončit s Robem Flynnem aktuální turné), a doslova den po posledním koncertu zmíněné sestavy Machine head dostal esemesku od Kerryho Kinga s jednoduchou otázkou:

Zvládneš se naučit devatenáct písniček Slayeru za dva dny?

Událost, která této situaci předešla, je velmi smutná. Otec Garyho Holta, druhého kytaristy Slayer, umírá. Holt se pochopitelně rozhodl, že rodina má přednost, a opustil současné poslední turné thrash metalových titánů. Před Slayer tak stál gargantuovský úkol najít bleskově náhradu a Phil Demmel byl podle všeho mimořádně šťastná volba, i když i v jeho případě nešlo o jednoduché rozhodnutí:

Manželka byla doma se synkem a měla všechno na starost, já jsem byl dva měsíce na turné. Byla ráda, že mě má zase doma, a v tom jsem jí ukázal tu esemesku. Hned řekla, že do toho musím jít, že to prostě musím udělat. Tak jsem skočil na letadlo a začal se v letadle učit písničky. Za dva dny už jsem stál na pódiu a hrál svůj první koncert se Slayer. Nějaké písničky jsem znal, ale ne úplně do detailu, musel jsem nastudovat, které party hraje Gary a jak to hrajou naživo. Byla to dřina, ale vyplatilo se to, zvládl jsem to na jedničku.

Celý rozhovor Phila Demmela o infarktové situaci pro kanál MetalCasino si pusťte níže.

Více o smutných důvodech, proč Gary Holt přerušil turné se Slayer, si přečtěte na Blabbermouth: http://www.blabbermouth.net/news/gary-holt-to-miss-rest-of-slayer-european-tour-ex-machine-head-guitarist-phil-demmel-to-step-in/

Foto: Metalinjection

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x