Některým ptáčkům prší štěstí, některým zase peníze. Nabízí se příměr, že supi škubou skřivánky, ale my přece žijeme v metalovém světě a pohybujeme se v branži, kde voní černá kůže a kde se lesknou ocelové hroty. Jsme ale vážně víc supi, než skřivánci? To je otázka. Za život jsem se potkala s nějakým tím metalovým muzikantem, od nás i zpoza hranic. Potkala jsem pávy, kohouty, pár zmoklých slepic, orly, vrabce, ale ani jednoho supa. Ne, že by v tomhle oboru nebyli mrchožrouti, ale kupodivu i v zemích, kde je metal větší mainstream než u nás, se většina lidí z branže chová slušně. Někdy až příliš. Takže, vezměte pár děsivě vyhlížejících chlapů, kteří na pódiu vypadají, jako že před koncertem snědli pár batolat, zorganizujte jim turné a ukažte jim, jak se žije…mezi supy.

Proč tolik ptáků v jednom článku? Asi nejen já, ale i ostatní lidé, pohybující se okolo metalových koncertů už narazili na jméno „BirdRain Agency“. A někteří to jméno vyslovují se skřípěním zubů. Patřím k nim. Z něčeho, co se tvářilo jako zmoklý pták se totiž vylíhl pořádný sup. A nehnusí se mu škubat peří vrabcům. Ostatně, kdo by mohl ublížit potetovaným, okovaným a děsivě chrčícím monstrům? To vám nikdo neuvěří.

Asi by pár muzikantů mohlo vyprávět. Třeba o tom, jak přiletěli do České republiky a zjistili, že nemají ubytování a v klubu nikdo neví, že by se mělo něco odehrávat. Nebo jak po pár stovkách kilometrů dorazili do zapadlé vesnice, kde byl klub vybavený leda tak na loutkové divadlo, ale ne na metal. A hodně majitelů klubů o jmenované agentuře nechce mluvit vůbec. Možná by se ale ti, kteří prošli špatnou zkušeností, měli rozpovídat. Protože zatímco všichni, kteří prošli nepříjemnou zkušeností, mávnou rukou a řeknou, sakra, vem to čert, ptáčkům z agentury prší déšť dukátů.

Řekneme si, že jsou ti, kdo zaplatili za neexistující službu naprosto blbí a zaslouží si to? Dobře se radí z gauče, ale když člověk začíná s novou kapelou a potřebuje se zviditelnit, nekouká na pohodlí. Nechce se s nikým přít. Odehraje, spolkne hořkost a příště si dá pozor. Nebo radši ušetřené peníze dá managerovi, který se za něj bude rvát, když ho někdo bude chtít oškubat. Bohužel, začínající kapely často tour managera nemají.

Facebook je plný dojemných postů o tom, že metalisti jsou velká, šťastná rodina. Dobře. Jestli to je pravda, pojďme si popovídat o tom, že škubání vrabců patří někam do světa popových hvězdiček. Obscuro.cz sbírá případy, ve kterých kapela přišla o peníze a o iluze díky agentuře, která neváhala tenhle rodinný podnik pěkně vymáčknout ve svůj prospěch. Máte podobnou zkušenost? Podílejte se s námi na článku o nekalých praktikách podobných agentur. Oni se i vrabci umí dost slušně bránit, když se naserou…

 

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x