Apocalyptica vstává z prachu

1

Po albu „Shadowmaker“ se zdálo, že Apocalyptica balí fidlátka. Přelomová finská kapela, která se stala doslova a do písmene cultem, začala trochu uvadat. U kritiky nový koncept, nastíněný albem „Shadowmaker“, neuspěl a Franky Perez v roli stálého vokalisty nesedl fanouškům, kteří začali až podezřele často vzpomínat na apokalypticky vrcholná alba typu „Cult“ (2000) a „Inquisition Symphony“ (1998). Finský violoncellový poklad už zvolna přestával patřit k významným headlinerům festivalů, které obrážel s dobře známým, ověřeným a tisíckrát ohraným repertoárem.

Abych pravdu řekla, po posledních experimentech ikonické čtveřice už jsem své oblíbené interprety přeřadila do myšlenkového archivu s označením „dříve skvělé“ a nečekala, že by Finové zabrali a vytvořili něco zajímavého.

Kupodivu se možná zázraky ději i v blond hlavě Eiccy Toppinena, a tak tu máme nečekaně kvalitní restart.

Singl „Ashes of the Modern World“ by měl nalákat na připravované album „Cell-0“. Video jsem si pouštěla s velkou ostražitostí a strachem, ale mohu posluchače ujistit, zní to jako Apocalyptica ve svých nejlepších letech. Že by pánové přeci jen vstali z prachu? Rozhodně se to tak jeví. A video, které natočil výborný hudebník Ville Juurikkala, také nevypadá zle. Takže doufejme v zázraky a v to, že se stará, dobrá, a hlavně instrumentální Apocalyptica vrací. A že na albu nepřevede nějaký děsivý pop.

Share.

About Author

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

avatar
1 Vlákno komentářů
0 Odpovědi ve vlákneš
0 Odběratelé
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Garfield Poslední autoři komentářů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Odběr  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Garfield
Host
Garfield

Souhlas, postupem času hodně vyměkli. Docela zaujala Tina Guo se svým albem Cello Metal (a nejen sexy křivkami). Rád bych je viděl na jednom pódiu. Ta asijská dračice by je snad mohla trochu nakopnout. Apocalypticu temnější, instrumentálnější, experimentálnější!