Přes Vánoce jsem se rozhodla, že si trochu zadoomařím, a tak jsem se pustila do recenzování nového EP od kapely Death Metal Pope s názvem „Harvest“.
Tato americká banda byla založena v roce 2014 a pochází z Long Island z New Yorku. Trojice hudebníků vydala hned rok po jejich založení první EP, a to „Tardus Mortem“, a nyní, respektive minulý rok 2016, další EP a to právě „Harvest“.
Když jsem poprvé uviděla název kapely, čekala jsem naivně, že se setkám s death metalem, ale zmýlila jsem se. Death metalu najdete v jejich hudbě jen pomálu. Většina jejich tvorby se pohybuje totiž v rozmezí doom metalu, stoneru a rocku. Jejich název je tedy trochu bezvýznamný a poukazuje na to, že se kapela nebere tak vážně.
Oproti minulé desce došlo na „Harvest“ k určitému vývoji, na rozdíl od minulého EP zde totiž najdeme krom growlu i čisté vokály a také rytmika se dočkala menší obměny. Jejich rukopis je ale stále patrný, jen je nyní trochu melodičtější a o něco méně agresivní. Osobně mě to trochu mrzí, ale na hudební kvalitě jako takové to neubralo.
Kdybych „Harvest“ vyjádřila čísly, jeho poslech vám zabere okolo 18 minut a najdete na něm celkem 4 skladby.
Desku bych rozdělila na dvě části, agresivnější a pomalejší, hypnotičtější.
Do první sekce rozhodně patří první a titulní skladba „Harvest“, která si u mě vydobyla post nejlepšího songu alba. Je to chytlavý kousek, kombinace growlu a čistého vokálu je vyvážená. Má svou rychlejší část, ale uprostřed s kytarovým sólem zpomalí a jak zde, tak na zbytku alba je citelný náznak „staršího heavy metalu“. Kapela se mimo jiné inspirovala například u Black Sabbath.
Ještě agresivnější je pak třetí skladba „Miserable Existence/Unrest“. Rychlé riffy a hlučnost jsou zde zaručeny.
Do druhé, pomalejší poloviny pak spadá druhá „From The Dust Returned“ a poslední, čtvrtá skladba „Young Graves“. Obě jsou pomalejšího rázu. Jsou zde „hypnotičtější“ melodie a najdeme zde jen čistý zpěv. Ve výsledku se mi tak líbily o něco méně než výše zmiňované agresivnější kousky.
Podtrženo sečteno, EP se mi líbilo, přestože nejsem nyní úplně cílová skupina. Čekala jsem víc doomu a „tvrdší“ riffy. Bezesporu šlo ale o velmi zajímavý poslech a myslím, že kapelu by mohli ocenit například fanoušci Avatarium.

 

Death Metal Pope - Harvest

7.7

Skladby

6.5/10

Originalita

7.0/10

Produkce

8.5/10

Zpěv

7.5/10

Instrumentální složka

9.0/10

Klady

  • Atmosféra

Zápory

  • Přidání čistých vokálů

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x