Přicházejí. Temní, pevně spojení poutem černé krve a elegancí svých corps paintů. Pro někoho jsou jen postavami z ikonického komiksu J. P. Ahonena, pro někoho mají ale i hlasy. Velmi black metalové hlasy. Vydali singl a chystají se na velké debutové album, které spatří světlo světa v únoru 2019 pod hlavičkou Century Media. Jestli se vyplatí známému vydavatelství podpořit něco tak pitoreskního? Je jejich hudba natolik kvalitní, aby zaujala?

Ale jistěže je. Belzebubs mají dost dobrý hudební základ. Na black metalovém poli nejsou nováčky a ví, jak udělat dobrou hudbu. Samotná kapela vznikla už v roce 2002 a u jejího vzniku stáli Hubbath, Sløth a Izkariot. Po příchodu Obesyxe získala hudba Belzebubs mnohem melodičtější charakter.

 

Ovšem charakter získali Belzebubs až díky komiksu kreslíře J. P. Ahonena. Belzebubs jsou mezi metalovými fanoušky malým kultem. Ve Finsku trochu větším. Svižné příběhy, které si dělají nepokrytou srandu z pokrytectví, a černý humor černometalového ražení se lidem líbí. Black metalová rodinka, která ukazuje lidem své všední a nudné dny, zahrnující vyvolávání Satana na Vánoce, společné rodinné večeře, společné malování corps paintů a společné prožívání rodinné pohody při poslechu satanistických songů, si získala své věrné fanoušky.

Nyní přicházejí Belzebubs se singlem „Blackened Call“ a čtenáři finského koutku určitě nemají problém rozklíčovat, čí harsh vokál ve videu slyší. Už tenhle hlas je zárukou kvality a myslím, že na příští únor se můžeme těšit. Slibované album bude pravděpodobně pecka.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x