Tři finské novinky se rozhodly obohatit metalové léto v oblasti méně poslouchaných subžánrů a je jen na posluchačích, jak je přijmou.

Jako první se nám představují osvědčení a v oblasti melodického doom metalu známí Red Moon Architect, kteří jsou na finské scéně už nějakých devět let a za tu dobu si vytvořili stálé publikum i pozici, ze které si mohou dovolit experimentovat. V samostatné recenzi se budu zanedlouho věnovat jejich novince „Emptiness Weighs The Most“, která vyjde letos v říjnu. Půjde o páté album experimentálních doomařů, ze kterého nám kapela dala ochutnat v podobě malebného singlu „Rise“. Dotek progresivní složky, tesknota a hudební sebejistota, to je vždycky dobrá kombinace a po poslechu singlu se na album opravdu hodně těším.

 

Z jiného soudku si nabírají tamperští Rückwater, které už jsem v minulosti na Obscuru recenzovala. Stoner rock z pera hudebně nosných hipsterů je dost zajímavý a jejich dlouhohrající debutové album, které se chystá vydat Inverse Records ještě v červenci, určitě rozvine víc témat než jen příběh jedné intoxikace, jako v singlu „Cruel Thing“.

 

Do třetice všeho zajímavého. Zbrusu nová finská formace Mercury Circle je sice zatím neznámá, ale rozhodně má potenciál a dokáže zaujmout. Ostatně, její hrdý otec Jaani Peuhu není žádný nováček finského hudebního průmyslu a ví, jak se postarat o zčeření vln poklidného doom metalového jezera. Styl, který kapela hraje, nazvali jeho protagonisté, přetažení do projektu především od slavnějších Swallow the Sun, new doom. Jestli jde skutečně o nový subžánr, to nevím, myslím si, že pojem new doom je spíš malý reklamní tahák. Nicméně singl z chystaného EP „The Dawn of Vitriol“ je dostatečně zajímavý na to, aby si ho posluchač všiml. „The Beauty of Agony“ se pohybuje na pomezí melancholického rocku a post metalu a něčím mi připomíná staré dobré The 69 Eyes nebo zralejší HIM. Recenze na Obscuru ale jistě proběhne a albu se podíváme podrobněji na zoubek.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x