Tak mají třicítky i v Laponsku. Jak se zdá, s Finskem jsme na jedné lodi a nezbývá než doufat v přežití týraných trosečníků, putujících po rozžhavené kouli. Naštěstí tu pořád je muzika a ta dokáže člověka alespoň trochu nabudit, když se plazí po horkých ulicích velkoměsta a jazyk se mu lepí na kočičí hlavy.

Takže, co tu máme nového?

Na začátek zchlazení temné. Dark Archive, symfonická, blacková formace z Helsinek se chystá na nové album a rozhodně nebude troškařit. Skladba, která má vzbudit váš zájem se jmenuje (no jistě…) „Morningstar“ a rozhodně má potenciál. V příběhu o bohem opuštěném Luciferovi orchestrálně hřímá irský skladatel Peter Crowley, který počítá s tím, že bude s kapelou spolupracovat i nadále. Album vyjde brzy u Inverse Records a vy si můžete užít ochutnávku.

 

Melodici z Pori Event Relentless vydali nové EP, ze kterého pochází skladba „Shadows“. Tříčlenná kapela se chystá na své velké balkánské tour, ale snad někdy zabloudí i k nám.

 

Kapely ve studiu: 

 

A máme tu ještě zprávu o tom, kdo zasedl do nahrávacího studia. Určitě to budou velice zajímaví The Hypothesis, jejichž hvězda ve Finsku naprosto zaslouženě stoupá. Ti nahrávají své druhé album.

 

 

To Ephemerald, nováčci, kteří nahrávají své první album nás zajímají z jiných důvodů. Určitě to je zakladatel kapely Joni Snoro, známý i u nás díky své fantastické práci ve Frosttide. Díky kvalitě jeho předchozí tvorby sledujeme proces nahrávání prvního alba nové kapely dost bedlivě a jsme připraveni dodat jakoukoli zprávu.

 

 

 

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x