Po delší odmlce se hlásí rubrika Finský koutek, s omluvou všem čtenářům. Finští hudebníci samozřejmě nespali, a tak je novinek na scéně velké množství. Finové si vždycky nejlepší kousky chystají na závěr roku, čímž mučí recenzenty, ale seveřané bývají prostě aktivní jen při nízkých teplotách, nevyčítejme jim to. Dneska určitě na všechny nedojde, ale podívejme se alespoň na některé.

V září vyšlo nové dlouhohrající album melodiků Shadecrown. Kapela z Viitasaari, kombinující melodický death a doom, už předtím vydala dvě velice kvalitní alba, takže očekávání byla velká. Jestli je charismatičtí hudebníci naplnili, nebo ne, to si rozebereme v chystané recenzi, nicméně album „Solitarian“ už si můžete poslechnout nyní a udělat si vlastní názor. Připomeňme jen, že vychází u labelu Inverse Records.

 

Omnium Gatherum asi není třeba dlouze představovat. Melodeath z Kotky už si našel řadu fanoušků i u nás, takže možná o chystané novince „Origin“ už víte. Omnium Gatherum představilo singl „Reckoning“ a po uvedení songu „Paragon“ tak dává nahlédnout za závoj zatím nevydaného alba, na které se můžeme těšit v listopadu.

 

O kapele Distress of Ruin ještě ve Finském koutku uslyšíte, protože chystáme rozhovor s jejími protagonisty a jistě i recenzi připravované novinky, kterou nám sympaťáci z Joensuu představili nedávno. Singl „Solace of the Night“ má velký potenciál a je jednou z nejzajímavějších finských metalových skladeb vydaných v poslední době.

 

Helsinky zastupuje nová formace Voidfallen, která nastoupila dravě a docela hravě. 8. října představí svůj dlouhohrající debut „The Atlas of Spiritual Apocalypse“, který určitě rozpitvám v recenzi. Voidfallen je velké želízko v ohni, jak dokazuje stejnojmenný singl.

 

Seznam by nebyl úplný, kdybych nezmínila připravovanou novinku od Swallow the Sun. Album „Moonflowers“ je ohlášené na listopad a na Obscuru mu jistě věnujeme dostatečný prostor. Zatím známe song „Woven Into Sorrow“, který zní nadějně, a těšíme se na pokračování.

 

Výčet finských novinek uzavřeme novinkou z dílny Tuomase Saukkonena. Dvoumužný projekt Dawn of Solace vydal před rokem vynikající album „Waves“ a rozhodl se navázat novinkou, chystanou, jak jinak, také na listopad, kdy recenzentce upadnou ruce a detonuje mozek. „Flames of Perdition“ ohlásil singl „Skyline“ a my se samozřejmě těšíme. Z Finského koutku je to tentokrát vše, příště se podíváme na něco temnějšího a experimentálního.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x