Jak pomalu taje sníh i ve vyšších polohách a na Finy přichází jaro, snaží se zúročit všechno, na čem pracovali za dlouhé tmavé zimy. A protože je novinek celá řada, nebudeme se zdržovat dlouhými úvody.

Asi nejočekávanější byla upoutávka na nově vznikající album Amorphis, které ponese název „Queen of Time“ a jehož vydání můžeme očekávat 18. května. Oficiální video přináší nový, techničtější a naprosto odlišný zvuk. Máme se novinky bát, nebo se těšit?

 

Melodici Callidice přinesli atmosférickou skladbu „More Than a Bond of Blood“. Též oni chystají nové album, a jak je patrné, zajímavá kapela hudebně roste.

 

Hravě pohanští Verikalpa dokazují, že folk metalové motivy Finsko jen tak neopustí. Zdařilé album „Taistelutahto“, které vyšlo v únoru, reprezentuje skladba „Tyrmä“.

 

Melodičtí Blood Region se drží klasických heavy metalových postupů i v nové skladbě „Through the Wolfwoods“, které propůjčila své hard rockové charisma zpěvačka Ira Green.

 

Velká radost zavládla u všech milovníků bažin. Swamp metaloví Kalmah vydali nové album „Palo“.

 

Trochu mimo jarní téma zabrousili designoví Hanging Garden s písní „November Dawn“, ale tenhle podzimní song má tolik kvalit, že mu nemusíme nedostatek jarního optimismu rozhodně vyčítat.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x