Blíží se konec roku a s ním i bilancování toho nejlepšího, co nám finská scéna přinesla. Nicméně rok ještě neskončil a muzikanti nepřestávají tvořit, takže náš Finský koutek alespoň paběrkuje v posledních zprávách roku 2018.

Například melodeathoví Frosttide, které české publikum znalo ještě, když u nich hrál kytarista a zpěvák Joni Snoro, rozhodně nezapadli a nezmizeli z povrchu země. Na sklonek roku připravili novou verzi svého EP „Decedents – Enshrined”. Kompletně remasterovaná a remixovaná verze vznikala ve Finnvox Studios a zní skutečně dobře. Frostttide tvořili, střihli si i nějaké to turné, a jak vidno, kapele se daří.

 

 

Ve stylu progressive roots rock se hlásí kapela Laid Back Townies, která pod hlavičkou labelu Inverse Records vydává album, nazvané dost prostě „II“. Progresivní a hodně zajímavě znějící kapela ze Severní Ostrobotnie by asi neměla ujít těm, kdo si libují v experimentování se žánry a hravostí, mířící do rockové minulosti. Nové album vyjde 14. prosince 2018.

 

 

Rockoví Red Eleven, kteří se občas mihnou našimi recenzemi, vydali nový singl. Alternativní a velmi variabilní metal s přídechem rocku se ozval ještě jednou v podobě singlu „Terminus“. A kapela z Jyväskylä v něm dokazuje, že si našla velmi dobrý styl, který ještě přinese dost podobných nahrávek. 

 

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x