Skvělá sestava blackmetalových kapel vyráží na společné evropské tour a zakončí ho na jediné české zastávce, 1. dubna 2018 v Praze. Čekají nás hosté ze Švédska či Srbska, ale hlavní tahák koncertu, legendární INFERNO, bude mít v klubu Nová Chmelnice téměř domácí prostředí.

Nesnášenlivý bezbožný černý kov je zpět!“ Poté, co se INFERNO vymanilo z pohanské minulosti, vyprofilovalo se jako moderně znějící black metalové těleso. Po úspěchu CD Black Devotion“ (2009) začali Adramelech a spol. experimentovat s temnými, okultními tématy, přidali do své hudby dávku atmosféry a výsledkem bylo dílo Omniabsence Filled By His Greatness (2013).

Skvělá mezinárodní odezva znamenala mnoho koncertů daleko za hranicemi rodného Slezska. Loni INFERNO potvrdili pozici české blackové špičky a vydali své sedmé album Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution). Disharmonické i meditativní pasáže, dávka psychedelie a celkově obrovský posun této kapely vás vtáhnou do útrob samotného Pekla. Není divu, že právě INFERNO jsou headlinerem Hymns to Lemegeton Tour.

Společnost jim na turné bude dělat stylově spřízněná švédská horda IXXI. Tato nenápadná, ale přitom kvalitní a úspěšná kapela pochází ze Stockholmu a na kontě má čtyři full-length alba. Poslední Skulls n Dust“ (2014) dokonce vyšel pod křídly labelu Osmose Productions.

THE STONE jsou pro změnu hlavním vývozním artiklem srbské blackové scény. Nedávno jim vyšlo již osmé album Teatar apsurda, na kterém se drží svého zaběhnutého řemesla, v textech zůstávají věrní rodné řeči a výsledkem je lepší standard, který má dostatečné množství fanoušků.

Pražské představení této černé trojice doplní i dva české supporty, které určitě nebudou jen do počtu. SEKHMET z Děčína představí svůj surový antireligious black a stále nejaktuálnější desku Spiritual Eclipse“ (2016).
SILVA NIGRA z Ostravska sice prozradila přípravy na nové CD, živě nám však zatím nabídne ukázky z toho posledního, Světlonoš (2016).

Koncert se koná v neděli, 1. dubna 2018 (druhý den je svátek). Místem činu je klub Nová Chmelnice v Praze.
Začátek programu je od
18:00.

Předprodej v síti GoOut, vstupenky aktuálně za 330 Kč. Vstupné na místě bude 400 Kč.
Více informací na
FB eventu.

PR: Marek „Fajo“ Falat / Betrayers of Blood

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x