Máme skvělou zprávu pro tvrděmetalové pamětníky! Album kapely „The Famine“ vyšlo v roce 1993 a ve své době patřilo mezi vůbec první full lisované CD tvrděmetalové kapely na území už samostatné České republiky. Na svědomí ho měla kapela MURRAIN, česky řečeno Dobytčí mor.

Psal se rok 1991, když se z -náctiletých fanoušků extrémní hudby ve Frýdku-Místku stali -cetiletí s touhou hrát co nejtvrdší muziku bez sebemenších omezení, čemuž také mělo odpovídat reprezentativní pojmenování, pokud možno, chlívácky zaměřené. Žádná vynucená slova, nýbrž mor, nakažlivá, těžce léčitelná choroba zamořující ovzduší. Za této enormní destinace vznikla dvě dema původně zamyšleného projektu, a to „Putrid Survival“ (1991) a „Silent Pastures“ (1992), natočená v ostravské Barbarelle.
V létě 1992 byl k Dobytčímu moru osud milosrdný a díky shodě náhod jejich jméno nezapadlo do bezedné studny plné hudebních mrtvol. Na koncertu ve Frýdku-Místku si jich všimli zástupce vydavatelství Bona, které show natolik zaujala, že klukům okamžitě nabídli smlouvu na debutové CD a kapela se tak rázem zařadila po bok Disfigured Corpse nebo Pathologist.

Původně zamýšlené plány na třetí demo tím pádem obrátily směr o 180 stupňů a v únoru 1993 byl znovu v Barbarelle nahrán albový debut „The Famine“, který vyšel na CD i MC. Věc ale měla jeden háček; nových songů byl nedostatek a ve dvou případech se pro výpomoc muselo sáhnout do prvního dema, čímž se celkový počet ustálil na čísle jedenáct. Další úhybný manévr vůči firmě představovala změna názvu. Bona chtěla anglický název kvůli zahraniční distribuci desky, proto byl na obalu udělán kompromis s dvěma názvy. Je tam velkým MURRAIN a malým v kolečku Dobytčí mor.

Po téměř 25 letech dojde k reedici „The Famine“ (včetně bonusů). Stane se tak 15. prosince, kdy tuto nahrávku Pařát vydá v limitované sběratelské digipackové edici. Z toho je patrné, že „The Famine“ nebude součástí vydání magazínu Pařát. K této události bude též vydáno merchandise (pánská trika a mikiny). O dalších podrobnostech budeme informovat průběžně.

 

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x