Jonathan Davis v nedávném interview pro podcast Full Metal Jackie odpověděl na otázku, jak by zaškatulkoval hudbu své domovské kapely Korn:

„Vždycky jsem měl trochu problém se škatulkou ƒƒƒ‚metal‘. Nikdy jsme metal nehráli, stačí se podívat na začátky kapely. Dali jsme se dohromady v Huntington Beach v Kalifornii a nikdo nevěděl, co s náma. První turné jsme jeli s Biohazard a House of Pain, druhé se Sick of It All, hráli jsme s kapelama jako Pennywise a No Doubt. Prostě jsme vylezli na pódium a hráli svoje věci a metalové komunita nás vzala mezi sebe, protože jsme byli jako černé ovce, zkrátka jsme nikam nepatřili, a já za to metalovou komunitu miluju. Ale metalová kapela, to je pro mě Judas Priest nebo Iron Maiden. A Korn prostě dělá věci jinak. Metalovou scénu každopádně milujeme a máme v ní spoustu skalních fandů, kterým je to fuk, jednoduše se jim líbí, co děláme, a dávají nám to najevo.

Myslím, že jsme jen heavy rock. Škatulkování vlastně nemám rád, tečka. Ale rozhodně jsme víc rocková než metalová kapela. Vyrůstal jsem v době, kdy metal byla muzika ve stylu řekněme Judas Priest nebo DIO, prostě kapely, které zpívaly o mečích a dracích a tak. Miloval jsem to, to pro mě byl opravdický metal. Ale když na to přijde, záleží na tom vůbec? Když se Ti líbí, tak se Ti líbí, když se Ti nelíbí, tak se Ti nelíbí. To je jediné, co je podstatné.“

Původní podcast v anglickém jazyce si můžete zde.

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x