Na finské hudební scéně se toho opět děje hodně a Finský koutek samozřejmě sleduje novinky. Poslední dvě, které mě zaujaly, mají pár společných jmenovatelů. Především ten, že jde o koně z jedné stáje.

Tím prvním je samozřejmě Tuomas Saukkonen, muž, který s každým jarem ožije jako mýtický strom a začne produkovat neuvěřitelné množství hudby.

Před nedávnem jsem představovala našim čtenářům novinku „Waves“ od Dawn of Solace a říkala, si, že možná Saukkonen na chvíli doložil svůj další projekt, tedy melodeathové Wolfheart. Samozřejmě jsem se mýlila, Saukkonen je nezastavitelný mechanismus. Wolfheart rozhodně nespí, jsou probuzení ze zimního spánku a posluchačům představují vytí karelských vlčích smeček.

„Wolves of Karelia“ je název nového alba Wolfheart, které vyjde u Napalm Records 10. dubna. Víme, že album bude obsahovat osm skladeb, jednu instrumentální. První singl „Ashes“ už byl představený a více asi Wolfheart představí na svém americkém tour, kam se vydají s Rotting Christ a Borknagar. Novému albu se budeme určitě dostatečně věnovat, protože se na něj těšíme, zatím si snad vystačíme s velice slibným singlem.

Další novinka má s Wolfheart leccos společného.  Především jméno geniálního kytaristy, který neobohatil úžasnými riffy jen tvorbu Wolfheart, ale také melodiků Eternal Tears of Sorrow a především vynikajících Mors Subita.

Mika Lammassaari, jeden z nejnadanějších a nejvýraznějších finských kytaristů, se vydal na sólovou dráhu a představil svůj zbrusu nový projekt Obligatory Human Destruction prostřednictví prvního singlu „Cancer“. A novinka je parádní. Technický death metal vyšponovaný na hranu, hutný, silný, kompaktní zvuk a samozřejmě absolutně poznatelná kytara, to je čirá radost.

Lammassaari rozhodně velice přitvrdil a osvobodil se. Tuším, že jde o velice srdeční, vysněný projekt, od kterého můžeme čekat určitě vysoce kvalitní první album a špičkový lineup, kterému bude dominovat sám finský kytarový mág. Deset skladeb už je připravených a albu se určitě budeme se zájmem věnovat. Mixování a mastering alba zajistil Stefan Pommerin, cover mají na svědomí Juuso Laatio a Petteri Stavén. Budeme se těšit. Zvlášť ti, kteří milují mýtickou kapelu Impaled Rectum z filmu Heavy Reissu (Heavy Trip), protože hudba proslulých finských matlalů z filmové komedie dost napovídá o směřování samotného Miky Lammassaariho, který se na filmu podílel.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x