Králové oceli, pravého metalu, kožených slipů a mikroskopické soudnosti Manowar se v rámci aktuálního turné měli zastavit na francouzském festivalu Hellfest, který se během několika málo let vyšvihl do těsného závěsu legendárního Wackenu. Před několika málo dny proběhla sociálními sítěmi zpráva, že Manowar na Hellfestu nevystoupili, ačkoliv už kapela i štáb byli přímo na místě, a bylo jen otázkou času, kdy se strhne mediální mela, protože je jen jedna věc, kterou Joey DeMaio umí lépe než hrát na svou basu, a zdrženlivost tou věcí opravdu není.

Původní oznámení o zrušení vystoupení přišlo od pořadatelů Hellfestu krátce po půlnoci na 21. června, kdy na Facebooku zmínili zrušení z důvodů mimo jejich kontrolu, přestože kapela byla na místě. Fanoušci začali okamžitě spekulovat, co přesně stálo za zrušením, přičemž nejčastějšími tipy byly buď příliš nebezpečné pyroefekty nebo omezení hlasitosti, na kterou je Manowar tak hrdý.

Manowar přidali obšírnější vyjádření až o několik dní později. Ve facebookovém příspěvku kapela napsala:

„Naše vystoupení, naplánované na 21. července, nebylo zrušeno kapelou, bylo zrušeno pořadateli Hellfestu oznámením na jejich sociálních sítích. Před Hellfestem jsme přivezli naši masivní show do Švýcarska, Řecka a Bulharska. Přijeli jsme s tou samou show i na Hellfest, abychom ji zahráli. Bojovali jsme, abychom na Hellfest přivezli show, kterou jsme slíbili loni, a nenecháme se vláčet bahnem pořadateli Hellfestu, kteří se rozhodli nedodržet smlouvy a myslí si, že můžou poškodit nás i naše fanoušky. “

Toto tvrzení tak přímo navázalo na původní tvrzení, že „pořadatelé Hellfestu kladli překážky tomu, abychom přehráli naši epickou show.“ Jak už to tak v takovýchto situacích bývá, pravda nejspíše leží někde uprostřed. Nakolik epická je aktuální podoba show Manowaru (a jak do kapely zapadli noví členové), však můžete posoudit sami třeba na tomto videu z bulharské Sofie:

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
JPP
JPP
27.6.2019 08:21

Prostě a jednoduše Hellfest se pokusil na poslední chvíli pumpnout Manowar o pár milionů za pronájem techniky, kterou si ale kapela přivezla svojí. Plus pódium bylo menší než bylo požadováno pro kulisy a reproduktory. Ve výsledku Hellfest vydal lživé prohlášení do sociálních sítí. Tehle soud pro Hellfest nedopadne dobře. Chování Hellfestu je prostě prasárna.

1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x