Lidi, kde jste?!! Lepší první větu asi nevymyslím, ale na druhou stranu je celkem trefná, jelikož bych rád zhodnotil pondělní koncert Finů KHROMA a české smečky The Last Day Before.

Vše se odehrálo v ostravském Klubu Barrák, kdy se bohužel jednalo o poměrně komorní akci, jelikož toho večera si cestu do klubu našlo stěží 20 lidí. Koncert začínal ve 20:00 a na programu byly jen dvě kapely, takže poměrně stravitelná nálož na to, že týden teprve začal. Ze startu došlo k menšímu zpoždění, ale nebylo ani kam spěchat.

Celé to odstartovali prostějovští The Last Day Before, a abych pravdu řekl, tuhle kapelu jsem doposavad neznal, ale o to více jsem mohl být mile překvapen jejich hudbou. Situaci neměli jednoduchou, když se před podiem objevilo sotva šest lidí, ale bylo vidět, že je to neodradilo a hlavně na zpěvákovu projevu bylo vidět, že se situací nenechává moc rozhodit. Co jinak k tomuhle vystoupení říct? Ano, líbilo se mi a na jejich další show si určitě rád zajdu.

Dále přichází na řadu hlavní důvod, proč většina lidí dnes večer dorazila, a tím je finská KHROMA. Tihle Finové zatím nemají za sebou zatím žádnou desetiletou tradici, ale jejich koncert byl naprosto něco úžasného – hutný zvuk, těžké kytary a pekelný vokál. Koncert si „odmakali“ na 120 %, kdy musím říct, že takovou hudební orgii jsem dlouho neslyšel, jelikož jejich kombinace metalu a elektroniky je něco co nemůže nudit snad nikoho. Jediná výtku k těmhle Finům mám tu, že sebou vozí jen trička o velikosti M a nikoliv XL – nic závažného, ale musel jsem si rýpnout.

A jak zhodnotit večer? Obě kapely vydaly za sebe maximum a „potily krev“ a o to víc mě mrzí, že účast byla malá, a to je problém, se kterým se setkávám už po několikáté, kdy na koncert opravdu kvalitních interpretů téměř nikdo nepřijde, a to ani přes lidovou cenu 100 Kč.

Na závěr vzkaz pro ty co nepřišli: udělali jste chybu, ale nerad bych tím chtěl plivat na lidi, kteří nepřišli z důvodu jako práce, rodina atd. jen na ty co pohodlně „zevlovali“ někde na gauči u „lahváče“.

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x