Neúnavný tahoun finských Wolfheart Tuomas Saukkonen se rozhodl na chvíli zmírnit a oživit svůj třináct let starý projekt Dawn of Solace. Jak je vidět, i když osamělý vlk získal konečně smečku, rád se toulá občas sám. Dawn of Solace byl zajímavým projektem už u svého narození, které nebylo tak úplně typické. Vznikl při realizaci třetího alba úspěšných Before The Dawn vlastně jako vedlejší produkt. Saukkonen, který je známý svým neuvěřitelným chrlení kvalitních skladeb napsal na albu „The Ghost“ (vyšlo 2006) větší porci muziky a plánoval vydání dalšího alba pro Before.

Potom ho ale napadlo, že skladby nepoužité do alba mají maličko jiný, temnější charakter a že by si specifická hudba zasloužila specifický přístup. Dawn of Solace tedy není kapelou v tom pravém slova smyslu, ale sólovým projektem, který vydal jen jedno album „The Darkness“. Samozřejmě, na albu neúčinkoval jen Saukkonen, čistý vokál albu zajišťoval norský vokalista Eikind a s kytarami i se zpěvem pomáhal Jukka Salovaara, ale z velké části bylo album „The Darkness“ skutečně projektem jednoho muže, jehož kariéra stojící před vrcholnou popularitou Before the Dawn a před projekty jako Black Sun Aeon, Routa Sielu nebo Wolfheart teprve nabírala na obrátkách.

Tuomas Saukkonen už v dnešní době dokázal víc, než o čem se mu v éře Dawn of Solace jen snilo. Wolfheart jsou celosvětlově úspěšní a on se stal respektovaným a obdivovaným tvůrcem. Realizuje se i jinde, od bodybuildingu přes výrobu pedálů po produkci a vydavatelskou činnost vlastního labelu. Ve své trochu šíleném životním tempu ale možná cítí naléhavou potřebu zklidnění a návratu k jiným inspiračním zdrojům, proto, aby měl z čeho nadále čerpat. Oživený Dawn of Solace je tak příjemným ohlédnutím zpět a touhou pohrát si znovu sólově. Nové album „Waves“ můžeme očekávat v průběhu listopadu tohoto roku. Bude určitě zajímavé sledovat, kam se výrazný tvůrce a interpret Tuomas Saukkonen posunul od roku 2005 a o čem v nepatrných chvílích zklidnění medituje.

images: ©Janica Lönn / Storm Photography; Tuomas Saukkonen

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x