Někteří z nás mají už dovolenou za sebou a frčí v pracovním procesu, zatímco za okny je ještě léto. Nemá cenu si stěžovat, člověk chtěl být pořád dospělý, když byl dítě, a tu máš, čerte, kropáč. Jsme dospělí, nic naplat. Ovšem kromě dřiny je tu ještě muzika a letošní léto je docela úrodné na hodně dobré novinky. Sem s nimi. Zvedněte si náladu něčím něžným.

Jako první tu mám In Mourning, kteří přicházejí se singlem „Black Storm“. Ano, je to kousek z připravovaného alba „Garden of Storms“, které vyjde 4. října u Agonia Records. Už známe názvy sedmi skladeb novinky i cover. Teď se ještě dočkat výsledku. Po třech letech si fanoušci švédských melodiků novinku opravdu zaslouží. A přiznávám, na tohle album se nezřízeně těším.

 

Další položka v mém seznamu je trochu neznámá, ale výtečná. Mezinárodní švédsko-dánsko-americká formace The Road realizovala nové video a opět jde o muzikantsky vytříbenou záležitost. Album „Road to Jerusalem“ se vyvedlo a kapela pokračuje úspěšně dál. Letní parádička „John Henry“ má k metalu trochu daleko, ale rozhodně stojí za poslech.

 

O tom, že Insomnium nahrává, už jsme na Obscuru psali. Niilo Sevänen si mezitím našel české děvče a čile dojíždí do Prahy (fanynky, plačte). Nicméně pro ty, které vzrušuje spíš hudba než drby, je tu ochutnávka z připravovaného alba „Heart like a Grave“, které vyjde 4. října u Century Media Records. Skladba „Valediction“ se zdá být typická pro Insomnium styl a poslouchá se velmi dobře.

 

O finských Foredoomed občas píšu, už jen proto, že jde o výjimečně talentované hudebníky s velkým tahem na branku. Jejich album „Ordeal“ jsem ostatně v roce 2017 recenzovala a vrněla přitom blahem. Zajímavá melodeathová kapela nyní připravuje novinku, jejíž recenzi přichystám co nejdříve. „Chaos and Beauty“ vychází 30. srpna a bude obsahovat devět skladeb. Jako ochutnávku tu mám skladbu „Blood Red Sun“ a nebojím se být zvědavá na výsledek celého alba.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x