Když Omnium Gatherum slibovali po vydání singlu „Blade Reflections“ nové album, fanouškům rozhodně nelhali.

Kapela oficiálně oznámila, že 31. srpna vyjde novinka s názvem „The Burning Cold“. Další zájemce o finskou metalovou událost roku 2018 se tedy hlásí o slovo.

Prohlášení kapely je docela překvapivé, protože v dnešní době fanoušci mohou sledovat nahrávání alb takřka stopu po stopě, ovšem pánové z Omnia se tvářili, jako že nic zvláštního nechystají. Na své stránky většinou dávali zážitkové fotky z tour a dovolené, ale ne z nahrávacího studia.

Na druhou stranu je jasné, že Omnium Gatherum musí plnit závazky ke svému labelu a v Century Media asi očekávají další úspěšný zářez na kontě výborné melodeathové kapely, která se jim upsala.

To, že nové album vzniklo vlastně skoro mimochodem, dokazují i slova kytaristy a skladatele Markuse Vanhaly (Insomnium, Omnium Gatherum), který říká:

„Občas můžete být opravdu hrdí na něco, čeho jste dosáhli, a myslím, že mohu prohlásit, že album „The Burning Cold“ pro mě má tak trochu nádech něčeho skutečně výjimečného. Už dlouho jsem nebyl tak nadšený z nového alba!

V minulých letech jsem hlavně jezdil na turné a upřímně nevím, kdy a kde se mi povedlo ty písně složit. Ony se tak nějak složily samy. Máme pár super hustých skladeb a nové melodie stále přibývají. „The Burning Cold“ v sobě nese spoustu upřímných pocitů. Je to skutečné znovuzrození Omnia Gathera.

Máme tu čest představit toto album během show na našem oblíbeném festivalu Summer Breeze, kde budete mít možnost slyšet debutovou ochutnávku některých nových písní, takže si rozhodně nenechte ujít všechno to vzrušení.“

 

Jukka Pelkonen, zpěvák a textař kapely, k tomu dodává: „Co se textů týče, na novém albu najdeme dvě hlavní koncepce.

Za prvé jde o tragédie i radosti lidstva, které jsou všude okolo nás – těmi tragédiemi myslím hlavně válku a tu pohlcující tmu, která ji následuje, naopak radostmi jsou šťastné zkušenosti, jež všichni sdílíme, navzdory světu, který se na první pohled zdá jako živoucí peklo.

Za druhé texty dost otevřeně pojednávají o citových hlubinách člověka. Jak milujeme? Proč nenávidíme? Proč je snadnější nechat za sebou některé věci, zatímco jiné si s sebou vlečeme? Proč nás děsí smrt, a když nás tak děsí, proč lidé jednají, jako kdyby neexistovala?

Tohle album je vrchol veškeré těžké práce, kterou jsme jako kapela odvedli a odvádíme již dlouhou dobu. Hudba ožívá a dostává novou perspektivu. Nicméně se stále jedná o pravý melodeath. Vybroušený, naleštěný a syrový.“

zdroj, images: Omnium Gatherum

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x