PARADISE LOST – Symbol of Life

Přesuneme se nyní společně do roku 2002, kdy u labelu Supersonic Records vyšla pro kapelu významná deska “Symbol of Life” a pro britské gothic/doomaře nastala nová kapitola existence. “Symbol of Life” byl takový návrat Britů do staré formy, ovšem v novém kabátě. Po šílených experimentech s pop/elektronikou, kdy kapela na albech “One Second” a “Host” opustila svoje doom/gothic metalové romance, se vytasila s něčím zcela nečekaným a vlastně v rámci diskografie skupiny alternativním.

“Symbol of Life” bylo alternativou, neboť si vzalo onu elektronickou složku z předešlých děl a spojilo ji s gotickou érou PARADISE LOST. Tento temný koktejl má za výsledek energickou, tajemnou hudbu v jednom. Písně na “symbolu života” uhánějí v hitových melodiích povětšinou ve středním tempu a jsou charakteristické tvrdými kytarami, které doprovází tajemná elektronika, jež je někdy více, někdy méně v pozadí strun. Pod tímto nánosem zvukové stopy tvoří podmaz bublající baskytara, jež rovněž občasně vyplouvá na povrch a místy rázně přitvrzuje skladby. Bicí jsou úderné, podporují energii, spolupracují s industriálními jevy kompozic a tvoří tak dokonalou rytmickou paletu zvuků.

Nick zde předvádí doposud nejlepší pěvěcký výkon. S hlasem si pohrává a hraje prim v atmosféře, plus přihrává oné energii a dynamice. Skladby jsou neuvěřitelně podmanivé, chytlavé, co kompozice, to hit alba, ale nečekejte žádné prvoplánové popíkářské vypalováky. Kvůli až neskutečně velkému množství skvělých nápadů, které z alba doslova přetékají, je téměř nemožné vybrat nejlepší písně, ale k poslechu před sehnáním si celé fošny zkuste “Perfect Mask”, nekončící exploze energie s noční atmosférou. Jako když jdete na noční párty do ulic města zahaleného tmou a pustíte si tuhle pecku, jež vás nakopne. Ano, tohle album si nejraději pouštím po nocích při tmě, atmosféra hudby k tomu vyloženě vybízí.

83fc4487ff35883f3ccf5b0e3e0

Zhasněte světla, nalijte si víno a pusťte si album “Symbol of Life”. Noční temnota a tajemnost alba udělají své. Tohle veledílo považuji za dosud nejlepší v rámci diskografie kapely, leč old school fanoušky nejspíše nepotěšilo, já se k němu vracím od dob, co PARADISE LOST poslouchám a vím, že nejsem sám tohoto pozitivního názoru. Moderní gothic metal, jenž vás přenese do nočního klubu, kde budete omámeni drogami prožívat extázi v záblescích blikajících světel. 10/10

Album vyšlo u Supersonic Records v roce 2002.

Tracklist:
1. Isolate
2. Erased
3. Two Worlds
4. Pray Nightfall
5. Primal
6. Perfect Mask
7. Mystify
8. No Celebration
9. Self-Obsessed
10. Symbol of Life
11. Channel for the Pain

Sestava:
Nick Holmes – zpěv
Gregor Mackintosh – kytara
Aaron Aedy – kytara
Stephen Edmondson – basa
Lee Morris – bicí

Paradise Lost - Symbol of Life

10

Zvuk

10.0/10

Zpěv

10.0/10

Kytary

10.0/10

bicí

10.0/10

Klady

  • Chytlavost písní
  • Tamná atmosféra kombinovaná s energičností
  • Kvalitní zvuk
  • Vkusně zakomponovaná elektronika

Podobné články

PARADISE LOST – Symbol of Life

About The Author
- Black, post, doom (sludge/stoner), ambient, noise, drone, post-rock, shoeagez (Harakiri for the Sky, Anomalie, Downafall of Gaia, Sedna, Belphegor, Horna, Blaze of Perdition, Hetroertzen, Sarkrista, Inferno, Alcest, Les Discrets, Lost in Kiev, Last Leaf Down, God is an Astronaut, Infestus, Marduk, Ad Hominem, Rotting Christ, Kroda, Baptism, Khors, Nokturnal Mortum a mnoho dalšího. Redaktor webů: Marastmusic.com, Metalirium.com, Bes Webzine.sk

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na