Časopis Pařát poctivě mapuje dění v metalovém undergroundovém prostředí a každé číslo přináší spoustu zajímavých informací. Nejinak tomu bude i u čísla 83, které vyjde 24. srpna. A o čem bude? Dejme slovo lidem z Pařátu.

„Když začali Tankard sypat svůj „alcoholic metal“, mnozí z vás ještě ani nebyli na světě. Jiní zase měli na základní škole jiné starosti. Pro někoho burani, alkoholici, „typicky ožralí skopčáci“, pro jiného kult. Tak už to bývá. Teprve nedávno jsme si uvědomili, že Tankard patří mezi tu malou hrstku aktivních kapel s kořeny v osmdesátých letech, která se v Pařátu ještě nikdy neobjevila. Zvláštní. Proto nastal čas nápravy, a rovnou ve velkém stylu. V titulním článku o 5 stranách byli proklepnuti skrz na skrz.

Ale i Kärtsy Hatakka je na stránkách Pařátu vůbec poprvé. Stejně tak Proch, Vaginal Anomalies a mnoho dalších jmen, ale to je těžký underground a navíc kapely s nesrovnatelně menší historií než uvedení titáni. U nich je nutné vyzdvihnout opravdovou profesionalitu. I po dvaceti nebo dokonce třiceti letech kontaktů s médii vám trpělivě odpoví na každý dotaz a je na nich patrné, jak si to užívají. Na opačném pólu se nachází nevypočitatelní lidé jako Glen Benton. O jeho extempore čtěte uvnitř magazínu.

Již počtvrté v řadě, vlastně od začátku letošního roku, v Pařátu na CD exhumujeme historii tuzemského extrémního metalu. Tentokrát death metalu. Jsme si vědomi toho, že na jméno Parricide si po téměř dvaceti letech od vydání poslední nahrávky vzpomene už jen hrstka pamětníků, ale pokud bychom „jenom“ jim udělali radost, účel bude splněn. V Pařátu nyní vychází dvě alba Parricide z devadesátých let na jednom CD. Do devadesátek spadá i plakát Burzum nebo vzpomínka na Monasterial Crypt.“

Lompletní info včetně objednávacího formuláře naleznete na  paratmagazine.com.

 

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x