Co má společného retro synthwave Carpenter Brut a psychedelický stoner rituál Dark Buddha Rising? Hudebně jde o miliardy světelných let vzdálené světy. Pojí je však vizuální umění z dílny vizionáře Dehn Sory, který míří různými způsoby k jednomu cíli. K destrukci a nadvládě. V jeho snech, do kterých vás vezme, je možné úplně všechno. Mimozemšťané v poušti i zrození temného osvíceného. Vítejte ve vizi šílence!

Carpenter Brut můžete znát z festivalu Brutal Assault. Jejich 80tková diskotéka roztančila celý areál bez ohledu na hudební vyznání. Projekt, za nímž stojí Francouz Franck Hueso, v listopadu vydal singl „Fab Tool“. V něm mimo jiné hostuje folkový a gotický zpěvák a skladatel David Eugene Edwards. Právě díky jeho pojetí mají Carpenter Brut až tribal vibrace.

Ve Finsku byla mezitím opět probuzena temná stránka Buddhy. Rituál „Mathreyata“ proběhl u Svart Records. A Dark Buddha Rising ze svých posluchačů vyrábějí poslušné loutky, z nichž se stávají uctívající zombie. I zde Dehn Sora vdechnul život svým znepokojivým snům. Prapodivná zvířata a fiktivně mytologický design odvrácené stránky duchovní dominance a apokalypsy. V metaforickém filozofičnu je ukryto temné poselství. To je jeho otisk v klipu ke skladbě „Sunyaga“.

Dehn Sora je médii často označován za vizionáře. Jeho umění dalece přesahuje omezený svět reality. Ve své grafické i hudební tvorbě na míle překračuje hranice toho, co vidíme a na co dosáhneme. Obrazy, které stvořil pro interprety, jako jsou Blut Aus Nord, Amenra, Lethvm, Svart Crown nebo Secrets of the Moon, vyzařují tajemný surrealismus bez pozemských zákonitostí.

Francouzský tvůrce, který patří k umělecké skupině Church of Ra, má navíc dva hudební projekty. Tím známějším je Throane. Pod rouškou šílených rytmů a disharmonických záchvatů kytar zkoumá, kolik šílenství dokáže posluchač zvládnout. Tím druhým je Sorova druhá tvář – Treha Sektori. Temný ambient, který v člověku probouzí hluboko skryté stránky jeho osobnosti, nutí ke konverzaci se svou vlastní duší.

Veškerou tvorbu Dehn Sory můžete shlédnout zde.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x