To, že k nám Obscure Promotion tahá vynikající kapely, už víme dávno. Ale tentokrát musím pořadateli poděkovat hned na začátku, protože spojení tří tak silných jmen, jako Der Weg Einer Freiheit, Moonsorrow a Primordial, v sobě neslo punc úžasna.

 

 

Vlastně by mě nenapadlo spojit si ty tři a po hlášení jejich tour jsem byla trochu zaražená. Nakonec se ale právě tohle propojení povedlo fantasticky a přineslo tak do Prahy něco, co znělo jako koncepční koncert, který propojoval elegantní temnotu, dryáčnické pohanství a sofistikovanost ponurosti.

Sál v Akropoli má výhodu určité intimity. Vystoupení tam vždycky vyznívají dost komorně, jen jsem tam nikdy nebyla na metalovém koncertu, nějak jsem se s tím prostorem ve svém nejoblíbenějším hudebním žánru prostě míjela. Trochu jsem měla obavy, že nazvučení bude váznout. V některých místech asi opravdu vázlo, jak mi řekla o pauze jedna z návštěvnic, která slyšela bídně, ale já neměla s poslechem problém. Publikum mě natlačilo do ideálního úhlu, kde sice občas zanikal hlas frontmana, ale hudba zněla parádně.

 

 

 

Zpočátku se zdálo, že nedorazilo moc lidí, ale během začátku se nevelký sál zaplnil možná až moc, takže pivo o pauzách zatraceně bodlo. A publikum se sešlo taky vyladěné. Nevím, jaký pocit měly z fanoušků kapely, ale zdálo se mi, že atmosféra je hodně příjemná. Lidé se nechali vtáhnout do děje hned od počátku, reagovali a zjevně moc nerozlišovali, na kterou kapelu přednostně dorazili.

A protože jsem vnímala večer jako koncepci, nechci tupě popisovat jednotlivé umělce a vrtat se v tom, jak kterou skladbu odehráli, co vynechali a kde jim to vázlo. Hudba se prostě přelila přes hlavy lidí jako černý vodopád bez ohledu na zemi původu, žánr nebo zaměření. Projít skrz ni znamenalo vstoupit do stínů a odhalit přízraky v sobě.

 

 

 

Osvobozující náboj neustále proudících tónů měl ohromnou sílu. Ani jedno vystoupení nebylo slabší, ani jedno nezklamalo. Všechny tři kapely mají výhodu bohaté diskografie, mohly tak sestavit mimořádné mixy fantastických písní. Jasně, právě díky té šíři mohl každý očekávat nějakou tu svou srdeční, která nepřišla, na efektu kompaktnosti to ale neubralo.

Koncert se jednoduše povedl. Zbytek mojí výplaty zruinovalo to, co se dalo koupit, a zbytky mých nohou kvílí bolestí ještě teď. Na druhou stranu, Der Weg Einer Freiheit, Moonsorrow a Primordial aspirují na jeden z nejlepších koncertů tohoto roku. Všem třem kapelám patří můj dík a hluboký obdiv.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x