Metaloví fanoušci tvrdé odnože resp. death metal fans dostali pěkný dárek za vysvědčení, nicméně za známku, za kterou by se styděl i Horáček s Pažoutem. O tom ale až později.

Do rozpálené Ostravy původně měli dorazit Krisiun, ale protože dostali lepší nabídku v Americe, tak se na nás vysrali. Resp. na Bloody Obsession (dále jen BO), protože právě Orlováci si s nimi v ostravském Barráku měli  původně zahrát. Když však nedávno volal Palec (Barrák) Waltrovi (BO), jestli by si nechtěli zahrát se Skeletal Remains (dále jen SR), tak se chlapi dlouho nerozhodovali a na 28. 6. 2016 byl domluven koncert.

Původní start akce byl naplánován na osm hodin, ale byl přesunut na devátou hodinu, protože se SR zadrhli na maďarské dálnici. Jedou celkem brutální turné v rámci Evropy, a protože se nejedná o nějakou hvězdu, která má za sebou obrovský ansámbl, tak se jim to dá i odpustit.

Je známo, že na koncerty UG kapel chodí málo lidi, ale to, co jsem viděl po příchodu do klubu po osmé hodině, mě dost udivilo. Když odečtu kapelu BO a jejich doprovod, přidám dva za barem a Palce, tak jsem napočítal celkem 12 lidí. Říkal jsem si, že je ještě brzo a zcela zaručeně ještě někteří dojdou, ale už jsem tak nějak tušil, že počet příchozích se nezvětší natolik, aby se klub naplnil alespoň z poloviny. Na podium BO nastoupili krátce po deváté hodině a spustili navzdory chabému publiku death metalovou řežbu. Zvuk byl celkem čitelný a až na pár zakolísaní byl úvod úterního večera rozříznut řádně. BO mají venku novou desku, takže bylo celkem logické, že se hrálo hlavně z nové desky. Hned druhý kousek End of All Life, který protnul lepkavý kouř v klubu, patří k mým oblíbeným, a tak jsem  opustil své dobré místo u zvukaře a šel si BO poslechnout blíže. Chlapi mi tento zájem dokázali oplatit svým podáním ruky do pevnosti bolesti, a tak, ačkoliv jsem hodně přešlapoval a snažil se užít plnohodnotný death metal ve stoje, vydržel jsem tak do PUB…  Zbytek jsem si zase odseděl  na svém oblíbeném místě. I odtud jsem však dostatečně rozeznával kvalitní zvuk, a protože už skoro nemám čím třepat, tak jsem kapelu odměnil alespoň potleskem. Co jsem stačil zaznamenat, tak přišla na řadu i starší tvorba v podobě  Death Sentenced, a tak i díky tomu jsme měli možnost vidět, kam se kapela za tu dobu posunula. Jakmile se přechýlila půlhodinka odehraného času a klub dosáhl dnešní kapacitní návštěvnosti, byl potlesk pro kapelu o něco hlasitější a vřelejší. Bylo to především i zásluhou SR, kteří dorazili do klubu a kteří BO podpořili alespoň svou přítomností pod pódiem. Myslím si, že alespoň toto si pánové zasloužili, protože jak někdo vtipně poznamenal, tolik lidí na zkoušce ještě neměli. Což svědčí o tom, že podobný názor na chudou účast má většina. Butcher, který přišel na řadu k závěru, se dokonce líbil i mé drahé polovičce a ačkoliv se trochu pozastavovala nad výslovností, přišel jí tento kousek hodně zdařilý.

Posledním kouskem od BO byla skladba  Viking are Here, a protože se na pódiu zřejmě oteplilo, tak se zpěvák obnažil 🙂 Závěrem mohu jen dodat a přeci jenom trochu upravit své mrzké hodnocení kapely BO, že pánové v této sestavě dělají death metal více než dobře, a protože věřím, že bude lépe, tak prorokuji kapele možný vzrůst. A pokud punk is not dead, tak o death metalu to platí dvojnásob.

Po desáté hodině se na pódiu objevili SR a jakmile proběhla velmi krátká zvukovka, tak spustili Američani na podiu totalní nářez, který zvedl od stolu všechny v klubu. Mladí, staří, ženy i lidi se vrhli vstříc smrti, kterou na ně seslali SR, aby z nich zůstaly jenom kosterní pozůstatky. Krátké a hutné skladby proceděné úderným tempem s trochou toho jižanského koření byl přesně tou třešničkou na dortu skvěle umrtveného úterního večera. SR mají podobně jako BO venku dvě desky a ačkoliv jejich tvorbu prakticky znám jenom z YTB, tak musím doznat, že ačkoliv kluci hrají zhruba od roku 2011, tak jim to hraje více než dobře. Protože však názvy skladeb jsem zaznamenával jen stěží a hudební paměť už není co bývala, řekl bych, že se hrálo především z nové desky, ale přišel na řadu i cover od Pestilence. Stejně jako BO však čekali zřejmě větší ohlas, a tak i když bych řekl, že nemají s mrtvým českým fanouškem žádnou zkušenost, čekali přeci jenom větší pohyb. Ale co chcete po dnešních fanoušcích. Je jim více než 40, pivní mozol stěží zvednou ze židle, natož by jej rozpohybovali pod pódiem. Skoro to vypadalo, že skončí dříve. Tenhle laxní přístup myslím dokáže dost naštvat. Nakonec však jsme je dokázali vyzvat k přídavku, který byl doslovným hřebíčkem do rakve mrtvolného večera. Pokud porovnám obě kapely, tak ačkoliv mám tvorbu BO naposlouchanou, SR mě dokázali dravostí podaného výkonu rozdrtit dokonale. Rozhodně však na tom mají zásluhu i BO, neboť mou tvrdou skořápku rozťali starou deathmetalovou sekerou vejpůl.

Odcházeli jsme něco krátce po desáté hodině s pískotem v uších a death metalem v hlavě, bo tak je to správné, tak to má být.

Foto by Šody Peklo Šody

O autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x