Poslední dobou se zdá, že hrát v metalové kapele není žádnou procházkou v růžové zahradě. Buď vám mezi koncerty někdo rozkope ciferník (jako Gerymu Meskilovi z Pro-Pain), vaše piplané turné buď naruší, nebo úplně odpálí místní Antifa (jako Marduku loni v USA), místní náboženští fanatici se pokouší zavřít buď vás, nebo alespoň váš web shop (jako Nergala a webshop Behemothu, který v pondělí vyhrál další kolo stání u polského soudu), vykopnou vás ze země jako nepřítele státu (jako Belphegor během ruského turné) – a nebo vás zavřou jako teroristy, jako se stalo 12. dubna členům řeckých Rotting Christ v postsovětské Gruzii.

Pojmenovat kapelu „Hnijící Ježíšek“ v sobě nese duch rebelie a protestu, podle úřadů v Tbilisi, hlavním městě Gruzie, ale také duch satanismu, a kdo je satanista, musí být i terorista, no ne!? Frontmam Sakis Tolis popsal celou absurdní situaci takto:

„Dorazili jsme do Tbilisi ve čtvrtek 12. dubna ráno. Po kontrole na hranicích zastavila mě a mého bratra policie cestou z letiště. Po pár minutách nám nařídili přesunout se do jiné části letiště pod záminkou dalších kroků před vpuštěním do země. Místo toho nám ale sebrali pasy a mobily a zavřeli nás do cely. Když jsme žádali vysvětlení, proč jsme zavření, dozvěděli jsme se jen, že to je tajné. Později jsme se od právníků dozvěděli, že jsme na seznamu nežádoucích osob, který nás označil za satanisty – a tím pádem jsme podezřelí z terorismu. Bez vysvětlení, bez důvodu jsme byli zavření ve špinavé cele, bez možnosti kontaktovat vnější svět včetně ambasády. Na seznamu bylo naštěstí pouze příjmení Tolis, takže zbytek kapely spolu s místním pořadatelem začal pracovat na našem propuštění. Dalo to hodně práce a komplikovaných procedur, místní promotér zalarmoval právníky, novináře a místní aktivisty, až nás konečně propustili. Jsme moc vděční všem, kteří nám pomohli, a nakonec jsme mohli i odehrát plánovaný koncert, který byl fantastický. Chceme poděkovat všem gruzínským metalovým bratřím za podporu!“

Původní zprávu zveřejnil label Season of Mist.

Foto: FB

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Nejvíc Satanista ever
Nejvíc Satanista ever
20.4.2018 08:44

A to sem chtěl jet do Gruzie na výlet. Nasrat!

dan
dan
23.4.2018 18:27

Mají tam dobrej čaj! 😀

2
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x