Finský koutek nespí, jen se mu nějak v lednu nechtějí rozjet brusle. Ale aby naši redaktoři vybudili chutě nedočkavců, mohou předložit malé degustační menu v podobě několika neuvěřitelně chutných novinek.

Jako první se o slovo hlásí několik temných duší, z nichž hned ta první je dost známá. Black metalové ohlášky načneme legendou Alghazanth. Kapela na březen tohoto roku oznámila své osmé a poslední album „Eight Coffin Nails“ ze kterého uveřejnila první ukázku v podobě songu „Facing The North“. Co k tomu dodat? Zní to jako Alghazanth, má to atmosféru jejich předchozí tvorby a Obscuro se určitě novému albu bude věnovat v březnu.

Další černý příval stoupá z nových zdrojů. Své debutové album vydává black metalové Mimorium, kapela z Pieksämäki (ten název sám o sobě zní démonicky). Recenze na album téhle novinky už se chystá, ale předem musíme říct, že finský black metal ještě není za zenitem a tahle kapela zaujala mimořádně. Jako ukázka svižná skladba „From the Sleep“.

Melodici The Hypothesis v roce 2016 zvedli ze židlí všechny, kdo hledají neoposlouchaný, nápaditý, ostřejší a techničtější melodeath. Nováčci už se trochu ostříleli a pokračují v agresivním nájezdu. Nutno říct, že se jim daří a pokud vydají stejně dobré album, jako bylo jejich debutové „Origin“, pak se máme na co těšit. Novinka „Illusion Now“ zní hodně slibně.

Poslední je death/thrashová novinka od helsinských Khiral. Album „Chained“ zní natolik dobře, že se mu bude redakce určitě věnovat podrobněji a zde je zatím ukázka.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x