Je tu jaro a blíží se pomalu léto. Finská metalová scéna nezahálí, pučí a bují na všech frontách, takže je na čase prohlédnout si novinky, o které by pozorný posluchač neměl přijít. A co všechno se událo, děje nebo chystá v zemi tisíců jezer?

Brutalita, hnus, metanol a alkohol vane z novinky od Streams, epic death metalové formace, která pod hlavičkou Inverse Records vydává single s názvem „Streams“. Abychom se nenudili, daná píseň je dostupná pouze na streamu, takže kapela dodržela svůj koncept víc, než brutálně.

O novince melancholických Nicumo už jste se mohli na Obscuru dočíst, takže jen připomínám, že 7.7.2017 vyjde vynikající album této zajímavé kapely, která má budoucnost teprve před sebou.

O Red Moon Architect jsme už psali dost, ale dobrého není nikdy dost a kvalitní melodický doom je potřeba nenápadně vnucovat stále, s urputností prodavačů nerez nádobí. Protože album „Return of the Black Butterflies“ jen tak nezrezaví. A nové video se povedlo.

Před časem jsme čtenáře Obscura seznámili s atmosférickými seveřany Alase Band. Ani tihle pánové nezaháleli v sauně a stvořili nový singl. „Vielä“ je vynikající, silná píseň, která napíná nervy fanoušků. Kdy vyjde album? Určitě by si cestu k posluchačům lehce našlo.

S novým videem se vytáhla melodická Noumena. Klip, vinoucí se v rytmu severské detektivky s názvem „Kirouksen Kantaja“ je hodně zajímavý a stojí za poslech.

Na závěr připomeneme, že black metalová Ajattara vydala 12. května nové album „Lupaus“. Na recenzi se můžete těšit už brzy a rozhodně stojí za to si návrat temné legendy z Helsinek zatraceně užít. Nové video „Suru“ by vás mohlo nalákat.

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x