Špičková melodic death/thrashová formace z Finska Mors Subita připravila svým fanouškům první ochutnávku z chystaného alba „Into the Pitch Black“, které má vyjít 6. dubna tohoto roku.

Kapela, která se na scéně pohybuje od roku 1999 má na kontě dvě dlouhohrající alba a dvě EP. Publikum si získala moderním, ostrým zvukem, dynamičností, tvrdostí a technickou brilancí. V její sestavě se vystřídalo mnoho vynikajících hudebníků a nakonec se ustálila na čtyřech členech.

Frontman Eemeli Bode je silovou složkou kapely, výrazný harsh vokalista a charismatický typ, který dokáže prodat velmi agresivní styl, ukrývající až překvapivě hluboké texty, zaměřené na problémy moderní společnosti a na krutost naší každodenní reality.

Rodák z Oulu, Mika Junttila, basák kapely začínal s Mors Subita v roce 2007 při nahrávání dema  „Paranea“ a už zůstal. Nutno říct, že tenhle nenápadný basista dotváří charakteristický zvuk kapely, který i přes svou tvrdost nezní syrově, ale právě v temnějších basových polohách dost kultivovaně.

Ville Miinala, bubeník z black metalových Thyrane je skvělý technik. Ostatně přesně tenhle rys je pro Mors Subita určující. Jeho výrazné bicí nesou kapelu kupředu už od roku 2012 a na albu  „Degeneration“ Miinala skutečně zazářil.

Mika Lammassaari není neznámé jméno. Fanoušci Wolfheart znají jeho styl velmi dobře a Lammassaari je určitě sólový kytarista, který si zvýšenou pozornost zaslouží. Ať už hraje v Eternal Tears of Sorrow, zmiňovaných Wolfheart nebo právě v Mors Subita, své kmenové kapele, ve které hraje od založení, je poznatelný a je více, než skvělý.

Tahle čtveřice tedy přináší nový singl, který je opět výrazný, snadno rozpoznatelný, originální a poskytuje posluchačům dost dobrý vhled to tvorby nového dlouhohrajícího alba.

Užijte si  „As Humanity Weeps“

http://spoti.fi/2BqRzo2

https://apple.co/2rBsFm7

http://bit.ly/2BqYrBQ

http://bit.ly/2Dx1tX6

http://bit.ly/2GdZ59B

 

 

 

 

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x