Finští Wintersun zveřejnili na svém facebookovém profilu hned dvě novinky, a minimálně v prvním případě jde o věc dosti zásadní!

První novinkou je totiž oznámení frontmana Jariho, že se vzdává role kytaristy na koncertech Wintersun a bude se nadále věnovat především roli zpěváka. Jari celou věc vysvětlil tak, že ačkoliv miluje hraní na kytaru, zpívání a kytara zároveň mu neumožňovaly užít si oboje naplno, a navíc je nový materiál tak technicky náročný, že by nebylo možné hrát nové písničky na koncertě. Dále zmínil, že ho uvažování „jak tohle sakra zahraju a zazpívám naživo“ omezovalo v tvůrčím rozletu, a tím, že se na koncertech soustředí pouze na zpěv, si uvolní ruce při psaní nových skladeb. Přiznal také, že by byl schopný se nový materiál nadrilovat tak, aby zvládl zpěv i kytaru zároveň, problémem je ale čas – Jari má podle svých slov v šuplíku tolik materiálu, že ho nestihne vydat ani do své smrti. Ruku v ruce s tímto oznámením také dojde k „povýšení“ kytaristy Teemu Mantysaariho na pozici sólového kytaristy a kapela vypíše konkurz na druhého kytaristu.

Druhá novinka je bohužel zatím velmi tajuplná. Ve stejném prohlášení Jari oznámil, že probíhají jednání s labelem Nuclear Blast o vydání nového alba. Zmínky o pokračujících jednáních se však na kapelním profilu objevují už nějakou dobu bez konkrétních informací a i tentokrát se oznámení omezilo na to, že „to“ je v jednání a detaily budou brzy.

Původní příspěvek v angličtině a informace o konkurzu na druhého kytaristu si můžete přečíst zde: https://www.facebook.com/wintersun/?fref=nf

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x