Recenze: Lacuna Coil – The 119 Show Live in London

1

Italská kapela Lacuna Coil patří k nejúspěšnějším italským hudebním vývozním artiklům a na domácí půdě v podstatě nemá konkurenci. Zpěvačka Cristina Scabbia navíc působí jako porotce v televizní talentové reality show a patří k influencerkám se značným dosahem na sociálních sítích. Když se pak úspěšná kapela rozhodně oslavit dvacáté výročí existence bilančním koncertem, mnou si manažeři ruce. V tomto případě jde o management labelu Century Media, který si Lacunu Coil pochopitelně hýčká, a ke koncertu, který se konal 19. ledna 2018, přichystal koncertní záznam „The 119 Show – Live in London“ se vší parádou, tedy s BluRay kvalitou, rozsáhlým doprovodným obsahem včetně knihy a nezbytnou marketingovou pompou.

Samotný koncert dopadl na výbornou snad ve všech ohledech – Lacuna Coil zvolila spíše komorní prostor O2 Forum Kentish Town, ačkoliv by jistě vyprodala mnohem větší sály. Sázka padla i na střídmý design pódia a kostýmů, který jen potvrzuje, že i gothic rock s půvabnou zpěvačkou v čele lze dělat bez přeplácaného vizuálního kýče. Velmi chválím i režii samotného záznamu, která si odpustila epileptické půlsekundové prostřihy, přeci jen nejde o klip, ale o koncertní záznam.

Playlist bilančního koncertu by měl sáhnout po písních z celé historie kapely, a tak samozřejmě nechybí „My Wings“ z debutu „In a Reverie,“ z druhé desky „Unleashed Memories“ zazní mimo jiné atmosférická „When a Dead Man Walks“, ve které exceluje zpěvák Andrea Ferro, z průlomové desky „Comalies“ nesmí chybět hitovky „Swamped“ a „Heaven’s a Lie“. Ze čtveřice singlů desky „Karmacode“ trochu překvapivě vypadla skladba „Within Me“, osvědčená stadiónová halekačka „My Truth“ pak tvoří jeden z očekávaných vrcholů večera. Druhým vrcholem měla být intimní balada „Falling“ z už zmíněného debutu, jejímuž provedení předchází i úprava pódia, zařazení vokálně náročné skladby v poslední čtvrtině dvouhodinového koncertu ale poznamenalo její provedení, na jinak suverénní Scabbii už je znát únava hlasivek a některé tóny už tak zní až křečovitě sevřeně. To je však jediná výtka, kterou můžu k záznamu mít, (víceméně) rovnoměrné zastoupení všech osmi studiových desek graduje přes, ehm, povinný Depeche Mode cover „Enjoy The Silence“ k závěrečné „Nothing Stands in Our Way.“

„The 119 Show“ je výborný živák s kvalitním zvukem, dobře zpracovaným vizuálem a všemi důležitými hity z bohaté kariéry Lacuny Coil. Při srovnání s deset starým DVD „Visual Karma“ kapela neztratila nic ze svého kouzla, i když v nedávné době prošla masivní personální obměnou.

 

8.8

Skladby

9.0/10

Originalita

7.0/10

Produkce

10.0/10

Zpěv

9.0/10

Instrumentální složka

9.0/10
Sdílení

O Autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

1
Komentujte

avatar
1 Vlákno komentářů
0 Odpovědi ve vlákneš
0 Odběratelé
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Garfield Poslední autoři komentářů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Garfield
Host
Garfield

Asi budu trochu kousavý – Lacuna Coil jsou kýčem tak jako tak… “INFLUENCERKA”: jak hezké české slovo…