Švédská formace Ghost patří mezi kapely, které skrývají identitu členů pod maskami. Od počátků kapely se jednotliví členové skrývají pod označením „Nameless Ghoul“ (bezejmenný démon), s výjimkou frontmana, který vystupuje pod přezdívkou „Papa Emeritus“.

Identitu členů se po celou dekádu existence kapely dařilo víceméně úspěšně tajit, i když za autora hudby a textů byl označen Tobias Forge, poslední dobou nicméně sílí spekulace ohledně obměny muzikantů u jednotlivých nástrojů. Ceremoniál udílení švédské mutace cen Grammy za rok 2016 pak mnohé překvapil, neboť Grammy za nejlepší metalový počin roku převzal, na rozdíl od minulých let, kdy se kapela vždy účastnila v plném počtu, jediný člověk v masce Nameless Ghoula. Ten poděkoval mimo jiné labelu Universal a kapele In Flames za to, že je před lety vzala jako support na turné, to však bylo všechno.

V nedávném rozhovoru pro server Metal Wani zmínil Papa Emeritus, že pokud si kapela chce zachovat svůj typický zvuk a přesto se rozvíjet, nemusí to nutně znamenat, že hudbu bude stále tvořit stejná šestice lidí. Zároveň zmínil, že nová deska bude temnější než předchozí počin „Meliora“, nahrávání však podle rozhovoru nezačne dříve než v srpnu. Zda skutečně došlo k nějakým změnám v sestavě tak možná poodhalí nadcházející evropské turné, které začne koncem března v Anglii.

Ceremoniál udílení cen Grammy si můžete pustit zde (anglické titulky spustíte v možnostech videa).

Rozhovor pro MetalWani si přečtěte zde.

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x