Je tu další rok a Finský koutek se musí zvolna probudit ze zimního spánku, protože čtenáři čekají přede dveřmi na novinky ze severu. Finové samozřejmě přes zimu pracují, i když tentokrát byla zima teplejší i v zemi jezer, kde neočekávaně vykvetly kočičky, takže zvěstovatelé klimatické apokalypsy, ilumináti, zednáři i ještírci mohli hlásat konec lidské komedie a příchod dlouho očekávaného konce. Než si ale pověsíme oprátku na trám našeho severského srubu a oběsíme se dřív, než nás dostane jakákoli apokalypsa, podívejme se, jestli by náš konec přeci jen neoddálila nějaká ta muzika.

Předně tu máme Dead End Finland, poměrně neznámou, ale naprosto skvělou kapelu, o které jsme psali na sklonku minulého roku. Album „Inter Vivos“ nás nadchlo a věříme, že si najde další okouzlené posluchače, kteří mají rádi nová jména, a ne ta okoukaná.

Recenze Dead End Finland: „Inter Vivos“ zde:

Recenze: Dead End Finland – Inter Vivos

 

Mimochodem, když už mluvíme o okoukaných kapelách, fanoušci už vědí a my, skeptici, kteří nečekali nic nového nebo převratného, si můžeme ostřit pera. Legendární Nightwish přicházejí už 10. dubna tohoto roku s albem Human :II: NATURE“. A to je jistě důvod k radosti. Protože je pěkné vidět, že i slavní giganti odmítají žít jen ze svých best of. Volejme: „Sláva a tři dny se radujme,“ protože to jistě bude událost a žeň pro zlé kritiky.

O tom, že Vreth, pán finských trollů, začal spolupracovat s kapelou …And Oceans už jsme psali. Muž, který patřil svého času k nejvýše hodnoceným sex ikonám finského metalu se nyní věnuje pilně nahrávání a novinka „Cosmic World Mother“ už je skoro připravená. Blackoví symfonici jsou připraveni nám ji ukázat v plném lesku 8. května a do té doby nás určitě budou krmit nějakými drobečky v podobě singlů. Už jsou odtajněné jednotlivé písně a také pěkný cover, jehož autorem je Adrien Bousson.

Na závěr místo pandího mláděte tu máme nabídku pro fanoušky finské Stam1ny. Kdo by chtěl mít skutečně heavy saunu, měl by si pořídit saunovací kamínka Stam1na, které vaše zážitky zahalí třpytivým oparem horké páry. V nabídce obchodu Levykauppa Äx.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x